Degustační balíček Šlechtitelka z Velkých Pavlovic 6 x 0,75l

1,284.00 

Krásná ochutnávka moravských vín ze Šlechtitelské stanice vinařské z Velkých Pavlovic. Vyzkoušejte si hodnotit víno jako praví sklepmistři a vybrat si tak svého šampiona. Balíček obsahuje 4 bílá vína a 2 červená.

Není skladem

  • Popis
  • Další informace

Popis

Degustační balíček Šlechtitelska z Velkých Pavlovic 6 x 0,75l

Modrý Portugal

Pozdní sběr 2015 – suché. Optimálně vyzrálé hrozny z naší 25 let staré vinice a cíleně redukovaná sklizeň daly základ vínu s mohutnou barvou. Vůně čerstvých povidel a lesních malin se volně prolíná také do chuti tohoto vína. Příjemně jemná tříslovinka a svěží ovocnost je dále zvýrazněna zráním v dubovém sudu.

Frankovka

Pozdní sběr 2012 – suché. Víno je tmavě rubínové barvy, široké vůni s tóny červeného peckového ovoce. Chuť je pikantní, plná s taninovou dochutí. Víno zrálo v dubovém sudu. Podává se ke zvěřině, k výrazně kořeněným tmavým masům.

Rulandské šedé

Pozdní sběr 2015 – polosladké. Vůně je plná s tóny přezrálého ovoce, převážně rozinek. Chuť je lahodná, příjemně zakončená zbytkem cukru. Aromatika i chuť se bude vyvíjet do medových tónů a ležením bude získávat na vyšší kvalitě.

Chardonnay

Pozdní sběr 2015 – polosladké. Víno se zlatožlutou barvou a vysokou viskozitou má nádherné odrůdové aroma po zralých banánech a jemné vanilky. Díky svěží kyselině daného terroir je v intenzivní chutí vyšší obsah zbytkového cukru který doplňuje jako další vrstvu chuťový zážitek. Aroma v chuti je znatelně banánové s dochutí kandovaného ovoce a přezrálé máslové hrušky.

Veltlínské zelené

Pozdní sběr 2015 – suché. Víno zelenkavé barvy se zlatými odlesky. Vůně čerstvého hroznu pikantní svěžesti a minerálního tónu, dává vínu nezaměnitelnost. Svěží, plná chuť s kořením bílého pepře a červeného grepu, podtrhuje šťavnatost a minerální tón tohoto vína.

Pálava

Pozdní sběr 2015 – polosladké. Šlechtění odrůdy Pálava bylo započato na naší Šlechtitelské stanici a dokončeno v Perné. Jde o křížení odrůd Tramín červené a Müller Thurgau. Pálava má slámově žlutou barvu. Elegantní medová aromatika s nádechem přezrálých hrušek a čajové růže. Ve sladké kořenitě dezertní chuti najdeme vanilku, kandované ovoce, mango a hrozinky.

Další informace

Výrobce

Oblast