Degustační balíček Vinařství František Mádl 6 x 0,75l

1,164.00 

Krásná ochutnávka moravských vín z Vinařství František Mádl  z vinařské obce Velké Bílovice. Vyzkoušejte si hodnotit víno jako praví sklepmistři a vybrat si tak svého šampiona. Balíček obsahuje 3 bílá vína, 2 červená a 1 růžové.

Není skladem

  • Popis
  • Další informace

Popis

Degustační balíček Vinařství František Mádl 6 x 0,75l – příjemná zábava pro dlouhé zimní večery s přáteli.

Obsah balíčku:

Frankovka 

Jakostní víno 2013 – suché. Víno má granátový odstín, je plné s příjemnou kyselinou a tříslovinami, voní po ostružinách a skořici.

Zweigeltrebe

Moravské zemské víno 2012 – suché. Jemně strukturované lehčí červené víno. Ve vůni převládá zralá švestka a černá višeň. V chuti je jemné s nízkou stopou tříslovin, které rafinovaně ukrývá chuť lesního ovoce podpořená příjemnou lehoučkou kyselinkou.

Cuvée rosé 

Moravské zemské víno 2015 – suché. Velmi pěkně strukturované cuvée odrůd Zweigeltrebe 50% a Frankovka 50%. Ve vůni převládá lesní jahoda a v chuti lehce smetanové tóny. Víno osvěží v teplých letních dnech.

Tramín červený

Pozdní sběr 2013 – suché. Hrozny této odrůdy jsou červené barvy, ale víno získané z dužniny plodů je bílé. Pozůstatkem červeného barviva je žlutozlatá barva vína. Hrozny se vyznačují velmi dobrou vyzrálostí. Víno je jemně aromatické, svádivé, připomíná rozkvetlou růži. Chuť je plná, harmonická.

Sauvignon

Kabinetní víno 2014 – polosuché. Tyto hrozny pocházejí z trati Zadní hora z 30 let staré vinice „Zímarka“. Víno se snažíme získávat co nejšetrnějším způsobem podobně jako ve vyhlášených oblastech střední Francie. Odbouráváme tvrdou kyselinu jablečnou, tak je víno příjemně pitelné s tóny vyzrálého ovoce, listů černého rybízu někdy hluchavky. Sauvignon kabinet je víno s vyšší kyselinou a jemnější vůní.

Rulandské šedé

Kabinetní víno 2015 – suché. Víno má decentní buket, je vyrovnané, hladké a má dobrou strukturu. Kyselina je jemná, a proto je víno příjemné navzdory vyššímu extraktu. Převažuje vůně jablka, malin, lískových jader a chlebnatost.

Součástí balíčku je i degustační list a seznam vín včetně bodové hodnocení  našeho sommeliera.

Další informace

Výrobce

Oblast